İp Uçları

Bir havuz uygun şekilde kışlanırsa, yüzme mevsimi geldiğinde kolayca yeniden açılabilir. En önemlisi, havuz etrafındaki alanı temizleyene kadar havuz kapağını çıkarmayın. Havuza girmesini önlemek için çöpleri süpürün veya hortumdan uzaklaştırın. Ardından, havuzu normal su seviyesine kadar doldurmak için bir bahçe hortumu kullanın. Bağlantısı kesilen her şeyi tekrar bağlayın. Suyun sirkülasyon sisteminden geçmesi gerekecektir, bu yüzden skimmer hat vanasını açın. Suyu pH seviyesi için test edin, sonra havuza şok verin. Havuz dengelenmeden ve yüzme yapmadan önce bir hafta veya daha uzun sürecek. Pompayı günde 24 saat çalışır durumda bırakın ve su dengelenene kadar çalışmayı her gün bir ya da iki saat azaltabilirsiniz.
Siz değerli havuz kullanıcılarımızın talebine bağlı olarak haftalık yada aylık olarak havuzun kimyasal değerlerini,havuz duvarlarını,taban temizliğini İstanbul Havuz Bakım olarak bakımını sağlamaktayız.
Ayrıca bakımını yaptığımız havuzların;
Makine dairesi içindeki mekanik ve elektirik adı altında olan pompalar mekanik kurulum çekvalf vana denge tankı içi yada skimer elektrik panosu havuz aydınlatma trafo RGB panoları dozlama sistemi (kalibrasyon) tuz jeneretörü flitre temizligi kum degişimi rutin kontrol bakımları ve tamiri İstanbul Havuz Bakım'da yapılmaktadır.
Bazen düşük su seviyelerinin buharlaşma veya sızıntıya bağlı olup olmadığını belirlemek zordur. Basit bir kova testi yaparak havuzunuzdaki sızıntıları keşfedebilirsiniz. Su ile dolu dörtte üçlük bir plastik kova doldurun. Kovanın iç tarafında, su hattını işaretleyin. Kabı havuza yerleştirin, daha sonra su hattını konteynerin dışına işaretleyin. (Kovanın bir kolu varsa, yüzerken daha iyi bir kararlılık sağlamak için çıkarın.) İki veya üç gün boyunca yüzmesine izin verin. Kovanın içindeki ve dışındaki su aynı miktarda düşerse, havuzunuz buharlaşma nedeniyle su kaybediyor. Bununla birlikte, havuz suyu seviyesi kovanın içindeki sudan daha fazla düşerse, havuzunuzda bir sızıntı vardır. Düzeltmek için bir profesyonel çağırmak için işaretiniz budur.

Amonyak veya azot gibi organik kirletici maddeler zaman içinde bir havuzda birikmektedir. Bu tür kirletici maddelerin muazzam miktarları bir havuzun kloru ile etkileşime girerek kloraminleri oluşturabilir ve bu da birçok kişinin havuzla ilişkilendirdiği güçlü klor kokusunu açığa çıkarır. Bu sert kokudan kurtulmak için suyu normal klor seviyelerinde tekrar klorlamak veya şoklamak gerekir. Garip görünebilir olsa da, havuza çok miktarda klor eklenmesi istenmeyen kokuyu giderebilir. Bazı havuzlar haftada bir kez şok olmalı, diğerleri ise çok daha uzun bir süre gidebilir. En iyi sonuçları almak için havuzunuzu Klor Şoku önce üreticinin talimatlarına uyun.
Temiz ve sağlıklı olduğundan emin olmak için havuz suyu düzenli olarak test edilmelidir. PH skalası, 0 ila 14 arasında değişen bir asitlik veya alkalinite ölçümüdür. 7.2 ile 7.8 arası bir okuma idealdir; Bu ürün yelpazesi yüzücüler için güvenlidir ve dezenfektanların en yüksek verimde çalışmasına yardımcı olur.
ŞİMDİ ARA